W przeszłości Chiny były trudno osiągalnym kierunkiem. Czasy te jednak minęły i obecnie wiele biur podróży oferuje wycieczki do państwa środka. Można wybierać spośród różnorodnych wycieczek, dłuższych, krótszych, z mniej lub bardziej intensywnym programem. Decydując się na wycieczkę do tego kraju, możemy zapoznać się z inną kulturą, orientem, jak również pięknymi miejscami, które na długo zapadną nam w pamięć.

Jakie atrakcje turystyczne w Chinach?

Co w takim razie warto jest zobaczyć? Interesujących miejsc, cudów kultury oraz natury jest całe mnóstwo. Tygodniowa wycieczka na pewno pozwoli poczuć magię Chin i odwiedzić najciekawsze punkty, opłaca się jednak na zwiedzanie zaplanować sobie więcej czasu.

W pierwszej kolejności warto odwiedzić Pekin. W mieście nie brakuje wielu wspaniałych zabytków. Jest to duża szansa na poznanie historii kraju. Miasto jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w chinach. Jednym z najważniejszych zabytków, do których warto udać się w pierwszej kolejności jest Świątynia Nieba. Zabytek ten wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stanowi kompleks budowli taoistycznych. Maja one charakterystyczny wygląd z okrągłym ołtarzem.

Bardzo ważnym miejscem podczas zwiedzania Pekinu jest znajdujący się tutaj Wielki Mur Chiński. Mamy do wyboru kilka odcinków, spośród których najpopularniejszym jest Badaling.

Jednym z nietuzinkowych oraz najwspanialszych zabytków Pekinu jest Zakazane Miasto. Olbrzymi kompleks pałacowy w przeszłości nie był dostępny dla przeciętnego śmiertelnika, obecnie jest jednak udostępniony jako muzeum.

Kolejnym miastem, chętnie odwiedzanym przez turystów jest Szanghaj. Wielki port morski z jedną z największych na świecie giełd. Miasto to nie jest jedynie centrum azjatyckiego biznesu, ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Będąc w nim koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Szanghaju. Znajduje się tam jedna z większych kolekcji azjatyckiej sztuki. Można dzięki temu zobaczyć rozwój chińskiej sztuki na przestrzeni lat.

Różnorodność

Chiny to bardzo różnorodny kraj. Nowoczesność miesza się tutaj z dawną historią. Wielkie oraz gwarne miasta z bezludnymi przestrzeniami. W trakcie jednej wycieczki nie jest możliwe zobaczenie wszystkich ciekawych miejsc, jakie kraj ma do zaoferowania. W pierwszej kolejności warto odwiedzić Pekin i Szanghaj, w okolicy których znajduje się najwięcej atrakcji turystycznych.

Sprawdź: Chiny wycieczki  – strona internetowa biura podróży specjalizującego się w organizowaniu wycieczek do Państwa Środka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *