Kurorty nad polskim morzem nie zawsze spełniają wymagania osób, które lubią wypoczywać w luksusowych warunkach. Warto poszukać innych opcji, szczególnie że świat stoi otworem. Są zakątki na świecie, które zagwarantują nam doskonałą pogodę, jak również obsługę na najwyższym poziomie. Doskonałym rozwiązaniem jest odpoczynek na tropikalnej wyspie, która ręczy za doskonałą pogodę, a także obsługę na najwyższym poziomie. Najbardziej luksusowe wakacyjne miejsca na świecie to na przykład Malediwy, grecka wyspa Mykonos czy Bali. Jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, jeśli dysponujemy większym budżetem?

błękitna laguna
Odpoczynek na błękitnej lagunie

Malediwy

Malediwy to 1190 wysepek na Oceanie Indyjskim z białym piaskiem oraz uginającymi się palmami, które prezentują się niczym z pocztówki. Turkusowe morze, luksusowe bungalowy i wille. Z wielu z nich można zejść wprost do wody i zachwycać się życiem rafy koralowej.

Piękne plaże z białym piaskiem zachwycają do wypoczynku na plaży. Na miejscu można skorzystać z niezliczonych sportów wodnych oraz zabiegów spa. Warto spróbować regionalnych specjałów, których nie skosztujecie w żadnym innym zakątku globu. Jest to wprost idealne miejsce na luksusowe wakacje all inclusive

Grecka wyspa Mykonos

Jest to jedna z mniejszych wysp greckich, ale słusznie zasłużyła na opinię wyspy, na której można się bardzo dobrze bawić. Od wiosny do jesieni przyciąga wiele gwiazd. Należy do najpopularniejszych celów wakacyjnych w Europie (jak również najdroższych). Wyspa jest bardzo malownicza i zobaczymy tam wiele pięknych obrazków niczym z pocztówek (białe domy obmywane przez wzburzone morze).

Bali

Jedna z najsłynniejszych indonezyjskich wysp. Możemy tutaj liczyć na przepiękne plaże, tropikalne lasy, a także kontakt z lokalnym folklorem oraz sztuką. Na miejscu jest wiele zabytkowych świątyń (ponad 30 000).

Plaże są zróżnicowane, wulkaniczne czarne, jak i złote. Wielu zwolenników ma aromatyczna balijska kuchnia.

Wietnam

Wietnam staje się coraz bardziej popularnym wakacyjnym kierunkiem. Kusi pięknymi plażami oraz przyjaznymi miejscowymi. Wśród zabytków na pierwszym miejscu należy wymienić wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zatokę Ha Long. Zatoka ulokowana jest na północy kraju i oferuje niesamowite widoki. Składa się z około 1900 skalistych wysepek, grot oraz jaskiń. Otoczona jest przez lady deszczowe. Rejs po zatoce jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *