Większość z nas kocha podróże. Dzięki nim można chociaż na chwilę oderwać się od codziennych trosk i stresu.

grecka wyspa korfu

Polska jest przepięknym krajem. Zewsząd otaczają nas wspaniałe krajobrazy, ciekawe zabytki. Możemy wybrać się nad Bałtyk, pospacerować jasnymi, szerokimi plażami, zbierać bursztyny. Podziwiać przepiękne wschody i zachody słońca. Nie możemy również zapomnieć o licznych polskich jeziorach, w tym oczywiście o Jeziorze Białym, które zachwyca swoją czystością, przejrzystą błękitną wodą oraz naturalnym jodem. Pogoda w Polsce bywa jednak kapryśna, nawet latem. Nigdy nie będziemy mieli gwarancji, czy podczas naszego wyjazdu nie będzie padało.

Zagraniczne, południowe kierunki oferują wysoką temperaturę i słońce od wiosny do jesieni. Ceny są aktualnie jedynie niewiele wyższe od cen wczasów w Polsce, a często nawet niższe, jeśli uda nam się upolować ciekawą ofertę last minute. Jedynym ograniczeniem może być nieznajomość języka. Nie będziemy musieli się jednak o to martwić jeśli wykupimy wycieczkę z biura podróży zamiast organizowania sobie wakacji samodzielnie.

Najpopularniejszym kierunkiem wybieranym przez Polaków jest Grecja. I nic dziwnego, ponieważ jest to kraj bogatej historii, smacznej kuchni oraz pięknych krajobrazów. Na szczycie listy najpiękniejszych greckich wysp znajduje się Korfu. Niegdyś kurort bogaczy z całego świata, obecnie miejsce o wiele bardziej przystępne cenowo.  Porównując ceny wypoczynku w podobnym standardzie w Okunince i na Korfu różnica jest jedynie niewielka.  Jeszcze taniej będzie jeśli zarezerwujemy wakacje w ramach jednej z promocji: First minute albo Last minute. Czemu warto jest zaplanować sobie wakacje właśnie tam? Przedstawiamy poniżej kilka powodów:

 

  1. 1. Piękne plaże. Na południu piaszczyste z piaskiem delikatnym jak jedwab. Na północy są węższe, ale możemy podziwiać wspaniałe skalne formacje.
  2. Przyroda. Z racji tego,ze Korfu jest najwyżej położoną grecką wyspą, jest również najbardziej zieloną. Przez cały rok można podziwiać kojące zielone widoki. Co w połączeniu z lazurowym kolorem morza daje niesamowite wrażenie.
  3. Miasto Korfu, będące stolicą wyspy. Jest uznawane za najpiękniejsze w całej Grecji. I nie bez przyczyny. Przechodząc się wąskimi uliczkami można podziwiać prawdziwie wenecką architekturę.
  4. Kuchnia. Pyszne ryby, lokalne przyprawy oraz lokalne wino z winogron dojrzewających w greckim słońcu. Koniecznie trzeba spróbować kumkwatów, które są uprawiane jedynie na Korfu !
  5. Ceny. Pomimo tego, że wyspa ta jest jednym z pierwszych miejsc, na których w Grecji zaczęła rozwijać się turystyka, ceny są przystępne praktycznie dla każdego. W Tawernie smaczny obiad, złożony z kilku dań, można zjeść w cenie 10-15 euro. W dobrej cenie można wynająć również noclegi.

1 thought on “Wczasy w Okunince czy na południu Europy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *