Sezon wakacyjny w pełni. Według statystyk duża część Polaków wybiera się w tym roku na wakacje. Część zaplanowała sobie podróż za granicę. Wielu z nas jednak zostaje w Polsce. Lipiec nie rozpieszczał nas pogodą. Sierpień już od pierwszego dnia przywitał nas wyjątkowo piękną i słoneczną aurą. Plaże Okuninki pełne są spragnionych wypoczynku wczasowiczów, a ośrodki pękają w szwach. Wielu z nas jednak zdecydowało się na wyprawę w dalsze rejony Polski, mianowicie nad morze. Co mają do zaoferowania największe kurorty Bałtyku?
Gdańsk
Miasto jest uznawane za jedno z piękniejszych w Polsce. I nic dziwnego skoro można znaleźć tam i piękne plaże i wspaniałe zabytki. Historia miasta jest bardzo zawiła, co zaprocentowało w nietypowej jak na Polskę architekturze mieszającej wpływ wielu kultur. Dwa najbardziej charakterystyczne obiekty to Fontanna Neptuna oraz zabytkowy żuraw, położony w centrum starego portu.
Sopot
Najsłynniejszy kurort Polski przyciąga co roku miliony turystów nie tylko z naszego kraju, ale również z innych państw. Plaże ciągną się na ponad 4,5 km, są wyjątkowo piaszczyste oraz szerokie. Sopot może się pochwalić również najdłuższym molo, nie tylko w Polsce, nie tylko w Europie, ale na całym świecie!. Miłośnicy imprez na pewno będą zadowoleni z setek klubów oraz lokali, które w większości otwarte są do ostatniego klienta. Obowiązkowa jest również wizyta w Krzywym Domku.
Gdynia
Do niedawna niedoceniana, stopniowo zaczyna przyciągać coraz więcej turystów. Znajduje się tam przepiękny bulwar, charakterystyczny klif orłowski oraz szeroka miejska plaża. Charakterystyczną atmosferę budują portowe dźwigi i przystań jachtów z milionem masztów.
Wszystkie te miejsca są idealne zarówno na weekend, jak i na dłuższy wyjazd. Warto jest jednak zaplanować trochę więcej czasu, aby zobaczyć to, co mają do zaoferowania. Przed wyjazdem każdy staje przed dylematem wyboru noclegu. Na miejscu jest ich bardzo dużo. Mamy szerokie spektrum wyboru. Od luksusowych hoteli, poprzez mieszkania do wynajęcia, domki, a kończąc na tanich studenckich hostelach. Coraz bardziej popularne staje się wynajęcie własnego mieszkania. I nic dziwnego, skoro taka opcja jest o wiele bardziej komfortowa niż pozostałe. Nie jest również tak droga, jakby mogło się wydawać. Daje pełną niezależność, większą przestrzeń i przede wszystkim niższe ceny. Polecamy Baltica Apartamenty. Na stronie można zarezerwować sobie nocleg w jednej z prestiżowych dzielnic Trójmiasta. Każdy apartament ma swój unikalny wystrój.  Jest również wyposażony w kuchnię, wygodną łazienkę oraz oferuje dostęp do internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *