Większość z nas organizuje sobie wakacje w Polsce. Nad morzem, albo nad jednym z polskich jezior. Polskie kurorty, również te w Okunince oferują wysoki standard i warunki dorównujące tym europejskim. Warto jest jednak zaplanować sobie czasami coś innego. Rozwinąć skrzydła oraz wybrać się w podróż życia do jakiegoś egzotycznego miejsca. Proponujemy kraj kwitnącej wiśni !

Japonia fascynuje wiele osób. I nic dziwnego, ponieważ kraj ten kusi egzotyką, zabytkami oraz wspaniałą technologią. Nie jest to tani kierunek wakacyjny, niemniej coraz więcej biur podróży w Polsce ma w swojej ofercie wycieczki w te rejony. Jest również możliwość zorganizowania sobie takiego wyjazdu samodzielnie, szczególnie z uwagi na to,ze LOT jakiś czas temu uruchomił bezpośrednie połączenie z Warszawy do Tokio.

Co w takim razie ten piękny kraj ma nam do zaoferowania?

  • Jedzenie. Wiele z nas kojarzy kuchnię japońską z sushi, które bez wątpienia jest smaczne. Sama kuchnia niemniej oferuje o wiele większą różnorodność. Warto na miejscu spróbować okonomiyaki, czyli smażonego ciasta z dodatkami. W gorące dni można można ugasić pragnienie lokalnym piwem Asahi. W kraju tym jest wiele tanich restauracji, w których ceny są zbliżone do polskich.
  • Przyroda. Zróżnicowany krajobraz, zależny od wyspy oraz wspaniałe widoki.
  • Łatwość komunikacji. Japonia daje możliwość zakupu wielu niedrogich biletów dla turystów.  Jest to również jedyny kraj, w którym możemy przejechać się shinkansenem !
  • Przemili ludzie, zawsze skorzy do pomocy.
  • Czystość. W końcu wrażenia estetyczne również się liczą !
  • Kultura. Pełna egzotyka, stare buddyjskie świątynie oraz miasta z tradycyjną architekturą, wśród których prym wiedzie Kioto. Jest ono uznawane za historyczną stolicę Japonii. Przechadzając się starodawnymi alejkami wzdłuż starych japońskich domków można czujemy się jak przeniesieni do innej epoki.
  • Nurkowanie. Wzdłuż wybrzeży wyspy Okinawa znajdują się piękne rafy koralowe.
  • Trekking. Wycieczka do Japonii daje prawdziwe pole do popisu w tym zakresie. Liczne parki narodowe oferują ciekawe, zróżnicowane ścieżki. Góry, gorące źródła oraz jeziora kraterowe ( znajdują się we wnętrzu wulkanów). Najciekawszą trasą jest bez wątpienia trekking na Honsiu, która jest najwyższą wyspą Japonii. Położenie nad Oceanem Spokojnym daje niesamowite widoki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *