Większość z nas organizuje sobie wakacje w Polsce. Nad morzem, albo nad jednym z polskich jezior. Polskie kurorty, również te w Okunince oferują wysoki standard i warunki dorównujące tym europejskim. Warto jest jednak zaplanować sobie czasami coś innego. Rozwinąć skrzydła oraz wybrać się w podróż życia do jakiegoś egzotycznego miejsca. Proponujemy kraj kwitnącej wiśni !

Japonia fascynuje wiele osób. I nic dziwnego, ponieważ kraj ten kusi egzotyką, zabytkami oraz wspaniałą technologią. Nie jest to tani kierunek wakacyjny, niemniej coraz więcej biur podróży w Polsce ma w swojej ofercie wycieczki w te rejony. Jest również możliwość zorganizowania sobie takiego wyjazdu samodzielnie, szczególnie z uwagi na to,ze LOT jakiś czas temu uruchomił bezpośrednie połączenie z Warszawy do Tokio.

Co w takim razie ten piękny kraj ma nam do zaoferowania?

  • Jedzenie. Wiele z nas kojarzy kuchnię japońską z sushi, które bez wątpienia jest smaczne. Sama kuchnia niemniej oferuje o wiele większą różnorodność. Warto na miejscu spróbować okonomiyaki, czyli smażonego ciasta z dodatkami. W gorące dni można można ugasić pragnienie lokalnym piwem Asahi. W kraju tym jest wiele tanich restauracji, w których ceny są zbliżone do polskich.
  • Przyroda. Zróżnicowany krajobraz, zależny od wyspy oraz wspaniałe widoki.
  • Łatwość komunikacji. Japonia daje możliwość zakupu wielu niedrogich biletów dla turystów.  Jest to również jedyny kraj, w którym możemy przejechać się shinkansenem !
  • Przemili ludzie, zawsze skorzy do pomocy.
  • Czystość. W końcu wrażenia estetyczne również się liczą !
  • Kultura. Pełna egzotyka, stare buddyjskie świątynie oraz miasta z tradycyjną architekturą, wśród których prym wiedzie Kioto. Jest ono uznawane za historyczną stolicę Japonii. Przechadzając się starodawnymi alejkami wzdłuż starych japońskich domków można czujemy się jak przeniesieni do innej epoki.
  • Nurkowanie. Wzdłuż wybrzeży wyspy Okinawa znajdują się piękne rafy koralowe.
  • Trekking. Wycieczka do Japonii daje prawdziwe pole do popisu w tym zakresie. Liczne parki narodowe oferują ciekawe, zróżnicowane ścieżki. Góry, gorące źródła oraz jeziora kraterowe ( znajdują się we wnętrzu wulkanów). Najciekawszą trasą jest bez wątpienia trekking na Honsiu, która jest najwyższą wyspą Japonii. Położenie nad Oceanem Spokojnym daje niesamowite widoki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *