Aktywność fizyczna to najlepszy sposób na zachowanie dobrej formy i samopoczucia przez długie lata. Jezioro Białe oferuje wiele ciekawych zajęć dla osób w każdym wieku. Również dla seniorów.

Aktywność fizyczna seniorów

Stan naszego zdrowia determinuje wiele czynników. Nie tylko wiek i choroby, ale przede wszystkim to jaki tryb życia prowadzimy. Pod tym względem sport to samo zdrowie. Poprawia nie tylko nasz stan fizyczny, ale również i psychiczny. Bardzo prawdziwe pod tym względem jest powiedzenie, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Jeśli nic nam nie dolega i rozpiera nas energia, czujemy się szczęśliwsi i piękniejsi. Regularne uprawianie sportu zapobiega również depresji, która jest jednym z coraz częściej spotykanych schorzeń w dzisiejszych czasach. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym gdy doskwiera nam brak słońca, a nasz naturalny wigor i energia zmniejszają się. Na portalu nasz senior ( http://naszsenior.pl ) można przeczytać, że regularnie uprawiane ćwiczenia są w takim samym stopniu skuteczne w leczeniu tej choroby, co leki. Ćwiczenia pobudzają nasz organizm do produkcji endorfin oraz regulują poziom serotoniny. Substancje te są odpowiedzialne za odczuwanie zadowolenia. Endorfina dodatkowo zmniejsza ból.

Aktywność fizyczna seniorów

Jakie w takim razie atrakcje ma do zaoferowania Okuninka?

  • Jazda na rowerze. Wokółjeziora znajduje się wiele dobrze utrzymanych ścieżek rowerowych. W sezonie prężnie działa dobrze zaopatrzona wypożyczalnia rowerów. Warto jest przynajmniej raz zawitać do Włodawy przez malowniczy Orchówek.
  • Nordic Walking. Spacer z kijkami angażuje ponad 90% naszych mięśni. Dodatkowo nie jest tak obciążający dla organizmu jak inne sporty. Już 30 minut dziennie spaceru świetnie wpływa na nasz stan. Sport ten można uprawiać o każdej porze roku.
  • Pływanie. Nie tylko intensywnie spala kalorie, ale jednocześnie nie obciąża stawów oraz mięśni. Jezioro Białe jest najczystszym naturalnym jeziorem w rejonie. Jeśli nie jesteśmy przekonani do pływania bezpośrednio w jeziorze, mamy do dyspozycji nowy, kryty basen we Włodawie.
  • Liczne sporty wodne: kajaki, rowery wodne, żaglówki.
  • Wędkowanie. W jeziorze żyje wiele gatunków ryb, takich jak: szczupak, sandacz, węgorz, sielawa
  • Spacery. Zbiornik wodny od strony południowej otoczony jest lasami Sobiborskiego Parku Narodowego. Jesienią warto jest wybrać się na grzyby, ponieważ okolice są jednymi z najbogatszych zasobów grzybów w Polsce.
  • Jazda konna.
  • Dla wszystkich, którzy lubią bardziej ekstremalne doznania jest możliwość zapisania się do szkoły nurkowania oraz skorzystania z atrakcji w parku liniowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *