Rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną stawia przed konstruktorami i specjalistami do spraw planowania sieci elektroenergetycznej nowe wyzwania.

Energia powinna być dostarczona, tanio, bezpiecznie, niezawodnie oraz przy możliwie niskich spadkach napięć. Wymogom tym są w stanie sprostać jedynie nowoczesne transformatory suche żywiczne czy olejowe (http://transformatory24.pl/gdzie_maja_zastosowanie_transformatory_olejowe.html) oraz szynoprzewody dużych i małych nocy:

Zwłaszcza te ostatnie odgrywają coraz większą rolę w zasilaniu urządzeń i instalacji. Wykorzystywane są w obiektach noclegowych, sklepach wielkopowierzchniowych, halach produkcyjnych i szeroko pojętym przemyśle. Szynoprzewody można montować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Wyróżniają się wysokim współczynnikiem odporności przeciwpożarowej.

Publikacji na temat szynoprzewodów jest nadal stosunkowo niewiele. Jednym z nich jest ten wpis na portalu poświęconym tej tematyce: http://transformatory24.pl/zastosowanie_szynoprzewodow_w_energetyce.html

Można tam znaleźć ich szczegółówą charakterystykę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *