Niedziela 10 lipca 1016 r. nie zapowiadała się upalnie. Poranek był raczej chłodny i zniechęcający. Jak się później okazało, to tylko pozory. Od 11.00 temperatura powietrza intensywnie rosła, by w okolicach 14.00 osiągnąć prawie 28 st. C.

To zachęciło zarówno okolicznych mieszkańców jak i wczasowiczów z Chełma czy Lublina do przyjazdu. Zrobiliśmy trochę zdjęć. Poniżej wrzucam galerię.

Zapytaliśmy ratownika na plaży głównej o temperaturę wody i podobno wynosi ona 21 st C. W najbardziej upalne dni, temperatura wody w Jeziorze Białym osiągała 25 st. C. Kąpiel chłodząca? Musielibyście ocenić sami.

Poniżej kilka ciekawostek.

Bar Mocca tzw naleśnikarnia i chyba najbardziej popularne zapiekanki nad Jeziorem Białym. 50 cm za 8 zł. Dobra na mały głód.

 

 

zapiekanka 50 cm bar mocca w okunince

 

W tym roku dużą popularnością w Okunince cieszą się automaty to utylizacji szmalu.

 

Automat do utylizacji szmalu w Okunince

KFC w Okunince. Nie wiem jak smakuje, nie jadłem. Jak ktoś jadł, to niech podzieli się opinią.

KFC w Okunince

 

7 komentarze on “Niedziela 10 lipiec 2016 – galeria zdjęć

 1. Jak dla mnie ten KFC w Okunince różni się trochę smaku od oryginału. Niewiele, ale się różni. Takie moje subiektywne odczucie.

 2. Jak dla mnie kurczaki z kubełka są trochę za tłuste, ale być może innym nie robi to problemu.
  A co do maszyn na złotówki, o wrzuciłem kiedyś 3 zł i nie wyciągnąłem nic ;/ Sfrajerowałem.

 3. Jadłem te zapiekanki w naleśnikarni. Jak na Jezioro Białe i 8 zł są okey, chociaż pieczarek mogliby tam więcej dawać.
  A i mają tam lemoniadę za 6 zł za szklankę – chyba 300 ml. 6 zł za 300 ml – lekka przesada.

 4. Magda Gessler nie wypowiadała się najlepiej na temat lokali gastronomicznych w Okunince. Mówiła, że trują ludzi.
  Trzeba jej trochę przyznać rację, bo możecie mi wskazać jakiś lokal nad Jeziorem Białym który serwuje jakieś zdrowe potrawy? Bo ja takiego nie znam. Wszystko tłuste lub robione na głębokim tłuszczu.

 5. Znajomy, znajomego który ma znajomego który tam pracował czy pracuje mówił, że zapiekanki jak zapiekanki, ale dania główne – to trzeba uważać.

  Np do kukurydzy nie dają prawdziwego masła (czyli takiego z min 82% tłuszczu) tylko jakąś margarynę.

  Mowa o tej naleśnikarni oczywiście.

  • Też tak miałam. Dali mi kukurydzę, bez soli, bez masła. Dopiero gdy poprosiłam to wyciągnęli opakowanie margaryny w której musiałam skrobać przy wszystkich 🙂

 6. Okuninka jak Okuninka, ale żeby w takiej 15 tys Włodawie nie było możliwości spożycia normalnego obiadu, aby nie było żadnej porządnej restauracji to śmiech na sali. Same kebaby i fastfoody.

  Jezioro Białe jest okey – ale żeby nie było żadnego punktu medycznego – to lekka przesada. Dojazd z Włodawy nawet na sygnale zajmuje około 10-15 min, a często może to być za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Website