Branża turystyczna z roku na rok przynosi coraz większe dochody. Głownie w sezonie wakacyjnym. Na Jeziorem Białym każdego roku otwierane są nowe obiekty. Domki, pensjonaty, hotele. Zyski z prowadzenia tego rodzaju działalności zależą od obłożenia obiektu. Jak zatem zachęcic turystów do tego aby swoje wakacje spędzili właśnie u nas?

Strona internetowa dla obiektu noclegowego

Coraz większe znaczenie zyskuje reklama w internecie. Absolutną podstawą jest założenie strony internetowej. Większość osób planujących swój urlop miejsc noclegowych szuka w sieci. Dzięki stronie obiektu mogą zapoznać się z cenami, zdjęciami pokoi oraz atrakcjami, jakie ma do zaoferowania dane miejsce. Strona powinna zawierać wszystkie te informacje. Napiszmy w jakiej odległości od morza jest nasz obiekt, jak blisko znajdują się okoliczne sklepy, punkty usługowe, restauracje. Nasi klienci powinni wiedzieć gdzie jadą i nie być zawiedzeni. Mile widziana jest również opcja rezerwacji terminu drogą elektroniczną. Im więcej czasu klientowi zajmuje zarezerwowanie noclegu w danym obiekcie, tym mniejsza szansa, że będzie chciał go zabukować. Wśród wielu osób pokutuje przekonanie, że własna strona internetowa to duży wydatek. Są jednak kreatory, za pomocą których stworzenie jej zajmie nam mniej niż 5 minut, a całkowity koszt nie przekroczy 20-30 zł miesięcznie. Taką możliwość oferuje portal: http://pl.mfirma.eu/ .

Na własnej stronie www warto jest również umieścić bloga. Regularnie umieszczane wpisy będą mogły skutecznie zapewnić klienta o tym, że warto jest nas odwiedzić. Będzie to coś więcej niż sucha reklama na stronie, zdjęcia oraz tabelka z cenami.

Doceniana jest również reklama na facebooku. Przy okazji strony internetowej stwórzmy własny fan page. Co jakiś czas wrzucajmy nowe informacje, wpisy. Dajmy możliwość napisania recenzji na temat naszego obiektu. Opinie internautów-konsumentów są traktowane poważnie. Facebook jest obecnie najpopularniejszym portalem społecznościowym. Udziela się na nim ponad 13 mln osób z Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *