Koszta energii w naszym ośrodku turystycznym potrafią być bardzo wysokie. Szczególnie w sezonie, kiedy w naszych kwaterach gości wielu pensjonariuszów. Możemy zwiększyć oszczędności zmieniając dostawcę energii elektrycznej. Rachunki mogą być o ponad 30% niższe. Warto jest porównać sobie oferty, ponieważ jest ich bardzo wiele !
Nie musimy kupować prądu jedynie w największych państwowych koncernach. Jest wielu prywatnych dostawców, operatorów alternatywnych. Ceny energii elektrycznej zatwierdza Urząd Regulacji Energetyki, jednak to co zaoferują nam państwowe firmy nie zawsze będzie najtańsze. Na cenę prądu składa się nie tylko koszt energii, jak również opłata handlowa, która jest stałą miesięczną opłatą ( niezależną od zużycia).

Koszta elektryczności w ośrodkach
Coraz więcej osób odchodzi od urzędowego dostawcy na rzecz prywatnych firm. Podobnie przedstawia się to w przypadku firm.
Czemu warto jest się przyjrzeć się przy zawieraniu umowy z firmą?
1. Czas trwania umowy – w umowie powinno być dokładnie opisane na ile jest zawierana,
2. Gwarancja ceny. Cena prądu powinna być zagwarantowana do końca trwania umowy. Zdarza się, że cena jest atrakcyjna jedynie przez pierwsze miesiące , po to tylko aby zachęcić klienta do skorzystania z oferty. Potem rośnie.
3. Wysokość kary umownej przy zerwaniu umowy.
4. Wysokość taryfy dziennej albo nocnej. Niektóre firmy oferują niekorzystną cenowo taryfę dzienną, jednakże prąd jest darmowy na przykład w nocy.

Dzięki temu oferta taka będzie korzystna dla osób, które z prądu korzystają głównie w godzinach wieczornych i nocnych.
Z pomocą przy wyborze odpowiedniej oferty przychodzą porównywarki internetowej. Jest ich w sieci wiele. Można dzięki temu przejrzeć sobie poszczególne oferty sprzedawców energii w Polsce. Zmiana dostawcy energii nie jest skomplikowana. Zwykle jedynie podpisujemy umowę, a nowa firma załatwia praktycznie wszystkie formalności. Pierwsza zmiana sprzedawcy prądu nie powinna wynosić więcej niż 30 dni, aczkolwiek u niektórych dostawców termin ten wydłuża się do 60 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *