Czy często zdarza się Wam nadawać przesyłki za granicę albo do innych oddalonych miast w Polsce? Jesteście zdania, że ceny są za wysokie? Nie jest to tylko Wasza opinia. Standardowe ceny przeprowadzki nie należą do niskich, a im dalsza odległość i im większy gabaryt przesyłanej rzeczy to tym wyższy koszt. Jest jednak kilka sposobów na to, aby taką paczkę nadać o wiele taniej.

  1. Korzystajcie z porównywarki ofert przewoźników. Obecnie na terenie Polski działa wiele firm kurierskich. Przeglądanie ofert każdej firmy z osobna zajmie Wam dużo czasu. Porównywarka znacznie to ułatwia. W kilka sekund możecie sprawdzić jaka firma w danym momencie ma najkorzystniejsze warunki i cenę.
  2. Skontaktujcie się z osobami, które również mają znajomych za granicą. Być może możliwe będzie wysłanie kilku rzeczy w jednej paczce. Jest to na obecny moment najtańsza forma nadania przesyłki, obarczona niestety sporym ryzykiem. Nie mamy pewności czy to, co wysyłamy, nie zostanie skradzione albo uszkodzone w trakcie transportu. Poza tym często trudno jest dogadać się w sprawie terminu.
  3. Skorzystanie z serwisu aukcji transportowych. Coraz więcej osób czerpie zyski z tej możliwości z racji tego, że pozwala to obniżyć cenę transportu niekiedy o ponad 70%. Na giełdach takich ogłaszają się firmy kurierskie, mające w danym momencie wolną przestrzeń bagażową.

Na dzień dzisiejszy największą giełdą transportową w Polsce jest Clicktrans. W jednym miejscu tranzyt oferuje tysiące przewoźników. Nie tylko zmniejsza to koszta, ale również ułatwia cały proces. Korzystanie z platformy jest bardzo łatwe:

  1. Wystawiacie przesyłkę i opisujecie gabaryty oraz to, na jakim kierunku Wam zależy.
  2. Po chwili powinniście dostać oferty przewoźników, którzy mają w swoim transporcie wolne miejsce i są w stanie zabrać paczkę ze sobą. W przypadku większości ofert odzew następuje do kilku godzin i to od wielu użytkowników.
  3. Wybieracie najlepszą ofertę: porównujecie ceny, czytacie opinie o poszczególnych firmach oraz zlecacie transport.

Bez znaczenia na to, jaki sposób wysłania przesyłki wybierzecie, pamiętajcie o odpowiednim zapakowaniu i zabezpieczeniu wysyłanej rzeczy.

Serwis Clicktrans działa już w całej Europie m.in w:

  1. Hiszpanii: https://clicktrans.es/
  2. Niemczech: https://de.clicktrans.com/
  3. Wielkiej Brytanii: https://clicktrans.com/

1 thought on “Clicktrans jako metoda na tani i bezpieczny sposób transportu dowolnych przesyłek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *