Spędzałeś wakacje w Ośrodku Wypoczynkowym Astur w Okunince? Napisz czy polecasz nam to miejsce? Można tam miło spędzić czas? Czy ośrodek ten spełnił Twoje oczekiwania. Czekamy na Twoją opinię.

1 thought on “Astur Okuninka opinie

 1. Wróciliśmy z turnusu psychoterapeutycznego. Ja i mój autystyczny syn. Oboje szczęśliwi i zadowoleni. Oboje „sterapeutyzowani” i wyluzowani. Wypoczęci. Miejsce cudowne, bajeczne, magiczne, ciche. Jeśli ktoś szuka dyskotek, wesołych miasteczek, lodów i gofrów – źle trafi. Tutaj dominuje cisza i spokój, zapach lasów, generalnie dźwięki natury – rżenie koni, poranne pianie kogutków 🙂 czasem szczeknie jakiś pies, ptaszki świrgolą…. Cud – miód ! Jeśli jedziemy z dzieckiem autystycznym to właśnie tego potrzebujemy – spokoju. Centrum Okuninki z całym swoim szaleństwem jest po drugiej stronie jeziora. Jak ktoś chce można jechać rowerem. Sam Ośrodek bardzo fajny. Budynek hotelowy i domki to baza noclegowa. Domki świetne, z tarasikami + meble ogrodowe. Wnętrze domków nie za duże, nie za małe lecz w sam raz. Można wynająć małą lodówkę za niewielkie pieniądze na okres całego pobytu. Łazienka czysta, wszystko dobrze utrzymane, widać, że się mocno starają. Stołówka jest odrębnym budynkim i trzeba do niej dojść, ale nawet z miejsc najdalej położonych jest do niej blisko. Jedzonko – PRZEPYSZNE !!!! Pokłony w kierunku wszystkich kucharek ! Potrawy może nie wyszukane i kawioru nie znajdziemy, ale wszystko z wysokiej jakości produktów, wiele robione samodzielne – np. pasztety, pasta z cieciorki, boskie dżem z jagód ! Mogłabym jeść i jeść. Oprócz tego co dostaliśmy do stołu było kilka dodatkowych rzeczy na stole ogólnodostępnym: płatki, zupa mleczna, mleko, parówki, pasty, wędliny, biały i żółty ser…. Obiady to oddzielna kwestia – zupy genialne ! Zawiesiste, wspaniale doprawione (w użyciu kminek, majeranek, zioła ogrodowe). Absolutne hity to zupa koperkowa, rosołek i ogórkowa !!!!! Drugie dania obfite, smaczne, kolacje także. Do obiadu zwykle owoce: gruszki, jabłka, banany, arbuz… Czasami ciasto, batoniki. Z racji tego, że dzieciaki często na dietach – diety utrzymują. Do słodzenia oprócz cukru stewia. Nie ma problemu, żeby poprosić o coś – na ile to możliwe z pewnością spełnią. Fajni, mili, uśmiechnięci kelnerzy :), których pozdrawiam.
  Baza terapeutyczna to wspaniali ludzie. Szczególnie Pani Marzenka od SI, Pani Justynka od zajęć TUS, Pani Ula – logopedia. Wspaniali ludzie prowadzą hipoterapię – Pan Zbyszek i Pani Ania doskonale wiedzą z kim mają do czynienia, mają super podejście. Konie przemiłe – tak jak właściciele 🙂
  Na wstępie badanie i wywiad z rodzicem przez doktor psychiatrę – świetna kobieta, bardzo ciepła, zainteresowana.
  Dla rodziców wykłady – potrzebne z pewnością. Dzieci w tym czasie pod opieką terapeutów. Program kulturalny bardzo fajny: wycieczki, pływanie żaglówką, motorówką 🙂 Mój Syn był bardzo szczęśliwy. Fajny plac zabaw i hamaki – których za mało / rodzice też by chcieli 🙂 Dla uczestników turnusu rowery (także dziecięce i trójkołowe) z cenie pobytu, podobnie pożyczanie leżaków i parasoli.
  Na terenie Ośrodka jest Bar. i całe szczęście – duże porcje smacznych frytek, lody w różnych cenach, napoje, woda mineralna, paluszki i takie różne przekąski, po sąsiedzku od strony plaży budka z lodami włoskimi (niezłe, ale bardzo słodkie). Wszystko na miejscu.
  Z całą pewnością wrócimy jeszcze nie raz. Przyszłego roku już się nie możemy doczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *